online kurz
Kongresy

Kongres čínskej metafyziky 2015

kongres priamo u vás doma

Hlavnou témou kongresu 2015 je „Návrat k podstate“.

Idea kongresu vznikla z vízie a vnútornej inšpirácie. Naším zámerom je vytvoriť spoločný priestor pre vzájomné stretnutie a zdieľanie kvalitných autentických informácií z jednotlivých oblastí čínskej metafyziky ako klasická čínska medicína, divinačné techniky, feng shui, čínska astrológia, bojové umenia, Yi Jing, ZERI, umenie čajového obradu, kaligrafia, vnútorná alchýmia, qi gong a podobne.

Na kongrese odoznie 10 prednášok a 10 praktických workshopov počas dvoch dní, na ktorých vystúpia zaujímaví hostia zo Slovenska, Čiech aj zahraničia. Každý deň bude 5 prednášok a súčasne 5 prebiehajúcich workshopov, každý v rozsahu 75 minút. Počas kongresu budú pripravené aj sprievodné podujatia ako predaj kníh, ukážky čajových obradov, večerný koncert tradičných hudobných nástrojov a výstava kaligrafií, obrazov...


Pre koho je záznam z kongresu určený?

Kongres je určený pre odbornú, ale aj širšiu laickú verejnosť. Našou snahou je, aby hĺbka a odborná kvalita informácií boli zároveň zrozumiteľné a pochopiteľné pre každého, kto má chuť študovať. Viacero vystupujúcich lektorov sú zároveň obľúbenými skvelými rečníkmi so zmyslom pre humor. Na workshopoch si budete môcť sami vo vnútri zažiť svoje transformácie v uvoľnenej atmosfére plnej pohody.

Predstavenie programu kongresu

4.12.2015 - piatok večerná prednáška pre širšiu verejnosť

Majster Zhong Xian Wu (Švédsko)

Prastaré šamanistické znalosti v praxi qi gongu, čínskej medicíny a vnútornej alchýmie

1. deň (5.12.2015) - sobota

8:45 - 9:15 Raňajšie hudobné rezonancie na tradičných nástrojoch

Róbert a Mária Žilíkoví (Slovensko) - Musicantica Slovaca

raňajší koncert na stredovekých nástrojoch

9:30 Slávnostné otvorenie kongresu iniciuje Majster Zhong Xian Wu

hlavný program 1. dňa

Majster Zhong Xian Wu (Švédsko) - Hľadanie ducha knihy premien Yi Jingu
Praktik skrytého nesmrteľného štýlu formy Meč z posvätných hôr Hua Shan, 18. generácia Wudanského qi gongu Dračej brány, 8. generácia šamanistického qi gongu Emei Zhengong, 7. generácia DaiShi XinYi Quan, 12. generácia Wudanského štýlu Tai Ji
Ľudovít Lauko (Slovensko) - Základná os organizácii s aplikáciou piatich elementov
Autor konceptu, ktorý integruje systémový prístup, teórie zmien a tradičné východné múdrosti do manažérskej praxe. Zakladateľ spoločnosti Pagoda.
Michel Vinogradoff (Francúzsko) - Prínos Yi Jingu k ôsmym mimoriadnym meridiánom
Lekár, akupunkturista, sinolog a spisovateľ. Člen Francúzskej akupunkturistickej asociáce, Francúzskeho akupunkturistického kolégia a člen Inštitútu Ricci.
Dagmar Zvárová (Slovensko) - Tajomná reč symbolov v architektúre
Architektka, pôsobila na Fakulte architektúry v Zurichu ako aj vo švajčiarskom ateliéri Dipl. Ing. arch. Christena. Venuje sa tvorbe rodinných domov a ostatných občianskych stavieb, interiérov a navrhovaním objektov podľa Feng shui.
Majster Zhong Xian Wu (Švédsko) - Vnútorné umenie kaligrafie
Praktik skrytého nesmrteľného štýlu formy meča z posvätných hôr Hua Shan, 18. generácia Wudanského qi gongu Dračej brány, 8. generácia šamanistického qi gongu Emei Zhengong, 7. generácia DaiShi XinYi Quan, 12. generácia Wudanského štýlu Tai Ji
Štepán Vyhlídka (Česká republika) - Vnútorná podstata princípov Yin a Yang
Prekladateľ čínskych spisov so záujmom o čínsku kultúru a filozofiu, praktik čínskej medicíny
Aram Tzayig (Izrael) - Technika jednej ihly v akupunktúre
Terapeut a lektor klasickej Čínskej medicíny s viac ako 17 ročnou praxou. Špecializuje sa na čínsku medicínu pre deti. Autor knihy "Filozofické a klinické nástroje v čínskej medicíne". Je praktikom školy klasickej čínskej medicíny na univerzite v Jeruzaleme. Učí pediatriu a vedie kurzy v Izraeli, Finsku, ČR a po prvý krát aj na Slovensku.
Zuna Vesan Kozánková (Slovensko a Česká republika) - Hara - stred človeka
Profesionálna tanečnica s "Taoistickou dušou". Absolventka Tanečného Konzervatória a VŠMU v BA, školy Shiatsu KI a Univerzity Guang Ming Beijing v Prahe – odbor akupunktúra. Vyučuje už 25 rokov prácu s ľudským telom, vedie vlastnú „Školu shiatsu“ na Slovensku. Je vyhľadávanou učiteľkou v Bratislave, Prahe, Salzburgu, Viedni, Leeds, Freiburgu, Vroclavi, Bangkoku a Pekingu...
Majster Jacek Kryg (Poľsko) - Techniky exteriérového Feng Shui verzus interiérové techniky
Odborník na oblasti kultúry, religionistiky, filozofie, sociológie. Autor viac ako 500 publikácií vrátané kníh v oblasti čínskej metafyziky, praktik Feng Shui, Yi Jingu, čínskej astrológie. Je zároveň aj žiakom veľmastra Feng Shui Yap Cheng Haia. Profesionálny konzultant a lektor pôsobiaci vo viacerých krajinách, člen Medzinárodnej asociácie Feng Shui.
Petr Bílý (Slovensko) - Energetika emócií, ich symbolika a vplyv na ľudský život
Praktik klasickej čínskej medicíny, feng shui konzultant, lektor, zakladateľ školy Vnútornej alchýmie
VEČERNÉ ROZPRAVY S LEKTORMI KONGRESU
Večerné rozpravy s lektormi
Majster Zhong Xian Wu (Švédsko) - Večerný koncert na tradičný strunový čínsky nástroj Gu Qin - "Dao of Qin"
Čínski pútnici a učenci používajú počas viac ako 3000 rokov Qin ako nástroj pre spirituálnu kultiváciu. Pôvod Qin je historicky kladený do obdobia bájneho čínskeho šamana FuXiho, považovaného za objaviteľa ôsmich trigramov (BaGua). Podľa tradície mal vytvoriť aj nástroj Qin zhruba pred 5000 rokmi. Qin je symbolom Univerza. Veľkosť Qin je 3' 6.5" (v Čínskych stopách a palcoch), čo symbolizuje 365 dní roka. Má sedem strún,mktoré vyjadrujú Yin a Yang a 5 prvkov (Voda, Drevo, Oheň, Zem a Kov). Vrchol Qinu je zaoblený a vyjadruje Nebesia, spodná časť je hranatá a vyjadruje zem. Nástroj Qin má tri druhy zvukov, ktoré vyjadrujú tri úrovne Univerza: Nebesia, Zem a človeka. Zvuk predstavuje rezonaciu medzi srdcom a prírodou. Hudba Qin je nazývaná ako QinXin - hudba srdca alebo Hudobné srdce. V tradícii čínskej múdrosti vyjadruje Qin rytmus Dao (Univerzálnej energie)...

2. deň (6.12.2015) - nedeľa

9:00 - 9:30 Raňajšie rezonancie (Sála Inšpirácia)

Ramivana (Anglicko, Slovensko)

Ranná Gongová rezonacia

9:30 Slávnostné otvorenie kongresu iniciuje Majster Zhong Xian Wu

hlavný program 2. dňa

Marína Čarnogurská (Slovensko) - Áno, je to iba Energia (Te) nekonečného multiverza bytia?! Ale...
Slovenská sinologička, filozofka a prekladateľka, odborníčka na čínsku filozofiu
Michel Vinogradoff (Francúzsko) - Rýchla metóda zostavenia hexagramu človeka - praktický workshop
Lekár, akupunkturista, sinolog a spisovateľ. Člen Francúzskej akupunkturistickej asociáce, Francúzskeho akupunkturistického kolégia a člen Inštitútu Ricci.
François Hainry (Francúzko) - Tai Ji Quan a Qi Gong - vzájomné väzby a prepojenie
Riaditeľ Bretónskej asociácie Tai Ji Quan, osobný žiak Wudanského taoistického majstra You Xuande
Majster Jacek Kryg (Poľsko) - Úvod do Yi Jingu (knihy premien) a Xuan Kong Da Gua - praktický workshop
Odborník na oblasti kultúry, religionistiky, filozofie, sociológie. Autor viac ako 500 publikácií vrátané kníh v oblasti čínskej metafyziky, praktik Feng Shui, Yi Jingu, čínskej astrológie. Je zároveň aj žiakom veľmastra Feng Shui Yap Cheng Haia. Profesionálny konzultant a lektor pôsobiaci vo viacerých krajinách, člen Medzinárodnej asociácie Feng Shui.
Libuše Bělousová a Petr Bělousov (Česká republika) - Projekčné systémy človeka na ruke a nohe v korejskom systéme Su Jok
Držitelia mnohých certifikátov Mezinárodnej asociácie akupunktúry su jok, Twist Therapy, Triorigin Smile Meditation a Smile Meditation. Absolvovali všetky dostupné stupne bioinformačných technológií podľa učenia akademika Petrova – Strom života. Vedú kurzy východnej medicíny.
François Hainry (Francúzko) - Taiji Qi Gong tajné cvičenie rodiny Yang - praktický workshop
Riaditeľ Bretónskej asociácie Tai Ji Quan, osobný žiak Wudanského taoistického majstra You Xuande
Norbert Synčák (Slovensko) - Akupunktúra časopriestoru - techniky ZERI, čínskej astrológie a feng shui
Zakladateľ Akadémie čínskej metafyziky na Slovensku, dlhoročný lektor, praktik a odborný konzultant v oblasti tradičného feng shui, čínskej astrológie, čínskej medicíny, qi gongu
Martin Kanovský (Slovensko) - Liečba ochorení, zmena nerovnovážneho stavu nápravou dietetických chýb
Praktik čínskej medicíny, 14 ročná prax v oblasti potravinárstva, praktické stáže v Číne, štúdium a prax Tai Ji, fytoterapia.
Miroslav Bakoš (Slovensko) - Baguaquan a Yijing: Osem trigramov na ceste od hmoty k duchu a späť
Absolvent Katedry tradičných čínskych bojových umení na Chinese Culture University v Taipei, Taiwan, 6. generácia Baguaquan, 5. generácia Bagua-Taijiquan, 5. generácia Yang štýlu Taijiquan, 6. generácia Xingyiquan, 14. generácia Longmen Dandao školy taoistickej alchýmie, praktik tradičnej čínskej medicíny, prekladateľ klasických textov čínskej medicíny, taoizmu a buddhizmu.
Libuše Bělousová a Petr Bělousov (Česká republika) - Su Jok v praxi
Držitelia mnohých certifikátov Mezinárodnej asociácie akupunktúry su jok, Twist Therapy, Triorigin Smile Meditation a Smile Meditation. Absolvovali všetky dostupné stupne bioinformačných technológií podľa učenia akademika Petrova – Strom života. Vedú kurzy východnej medicíny.
Slávnostné ukončenie kongresu

organizačný tím Kongresu čínskej metafyziky 2015

Pár slov o mne


Svoj život som zasvätil poznávaniu filozofie a podstaty „Univerzálnych princípov Života“.

Vidím, cítim a vnímam, že za povrchom vonkajšej skutočnosti rozmanitých javov sa skrýva jedna spoločná
UNIVERZÁLNA PODSTATA.

Aktívne sa už viac ako 30 rokov venujem jej štúdiu aj výuke v oblastiach ako sú:

ČÍNSKA METAFYZIKA (feng shui, čínska medicína, qi gong, taiji, čínska astrológia BAZI, techniky časovania udalostí ZERI, Yijing...),

HERMETICKÁ FILOZOFIA (posvätná geometria, sakrálna architektúra, astrológia, alchýmia, kabala, religionistika, história, filozofia, metafyzika...)

OSOBNOSTNÝ ROZVOJ (aplikácia princípov v každodennom živote, práci, vnútornom rozvoji človeka...)

Svoje znalosti som rozvíjal a naďalej dopĺňam štúdiom u skvelých učiteľov nielen na Slovensku, ale aj v zahraničí (Čechy, Malajzia, Čína, Anglicko, Amerika, Kanada, Francúzsko, Nemecko, Izrael, Švédsko...).

Bude mi potešením spoločne s mojou úžasnou manželkou Judit s vami zdieľať „poklady múdrosti starých majstrov“ na spoločnej CESTE POZNÁVANIA.

Norbert Synčák
zakladateľ Akadémie čínskej metafyziky

Ak máte akékoľvek otázky, neváhajte ma kontaktovať

Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.


© Akadémia čínskej metafyziky

obchodné podmienky  | ochrana osobných údajov | mapa webu